MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto Empty
PostSubject: Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto   Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:00 am

Atëher nëse dëshironi ta ngritni kartelen garike p.sh prej 65 MB në 1GB, duhet ti ndjekni kta hapa.
Së pari duhet ta bleni nje kartel grafike, sa dëshironi ju, 64 MB ose ma shum sa deshorni ju.

Një Graphic Card duket keshtu


Kjo kartel duhet të zevendesohet me at të vjetren në këtë vend


Pra në at shiritin që është me ngjyr te ZEZ e jo me ngjy të bardh.

Në portin me ngjyr të zez e cila duket gati si porti i RAM MEMORJES, aty duhet të vendoset kjo lloj kartele.


Me kaq perfundon, pra vetëm e vendosni e ndezni PC dhe kompjuteri juaj do të ju'a njeh automatikisht ndyshimin qe e kini bërë.Por ju duhet instaluar Driverat te cilat ju vien ne CD kur te bleni Kartelen Grafike.

Ju falimderit për vëmendje.

Shkruar dhe Pershtatur by TheScr3aM

Gjdo pytje rreth kesaj teme apo edhe pytje qe kan lidhje me kompjuter ne pergjithsi jan te mirepritura.

Punë te mbar dhe suksese.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Instalimi i karteles Grafike ne Pllaken OM-Tutorial i spjeguar me foto
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» MAMI × Ayana Sogawa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: