MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Multi account ne Windows Live Messenger 2009

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Multi account ne Windows Live Messenger 2009   Wed Oct 28, 2009 5:25 am

Ne Windows Live Messenger 2009 nuk eshte e mundur te perdoresh njekohesishte 2 ose me shum llogari ne te njejtin pc (kopjuter) kjo te pakten per menyren e perzgjedhur. Por me ane te nje modifikimi ne rregjistrin e konfigurimit te sistemit , ne mund ta vendosim kete opsion. Mundesia per te patur me shum dritare (programe te msn live) Windows Live Messenger, njekohesisht, shnderrohet ne mundesine per te patur,akses ne 2 llogari te ndryshme ne te njejtin moment ne te njejtin sistem. Procedura qe do te ndjekim eshte fare e thjesht… por duhet te beni kujdes se cdo modifikim i gabuar mund te sjell deme ne sistem mos fuksjonime apo keq funksionime etj
operacionet ne vazhdim duhet te ndiqen me perpikshmeri dhe kujdes te madhe.

Hapim ndryshuesin e rregjistrit te sistemin duke ndjekur kete udhezim
Start –> Esegui ose ( run) –> regedit
me pas lokalizojm celesin
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows LiveMessenger.
Nga ketu, duhet te krijojm nje vlere te re ne rregjister DWORD dhe do ta quajm MultipleInstances dhe i japim vleren 1.
Nese deshironi te anulloni apo te eliminoni kete funksion, eshte e mjaftueshme te ndiqni udhezimin e meparshem
Start –> Esegui ose ( run) –> regedit
me pas lokalizojm celesin
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows LiveMessenger.
dhe te eliminoni celesin e sapo krijuar pra te eliminoni MultipleInstances
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Multi account ne Windows Live Messenger 2009
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 1st Live DVD - 「SCANDAL FIRST LIVE -BEST★SCANDAL 2009-」
» Brigadier Jerry & DJ Mush1 - Live Tunnel One Radio 2009
» The Mahavishnu Live CD - What stopped its release?
» New Mahavishnu Orchestra LIVE
» Yabby You & Gladiators - Live (1986)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: