MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows   Wed Oct 28, 2009 5:23 am

Nese deshironi te rekuperoni te dhenat tuaja nga nje ndarje e llojit linux te hardiskut tuaj…. nga nje sistem sic eshte windows normalisht ju skeni mundesi sepse windows nuk e njeh ndarje e diskut te ngurte per kete ju keshilloj nje program shum te mire per te bere kete gje.. ai quhet diskinternals LinuxReader. Ky program ju mundeson leximin e formateve te linux sic jane ext2/ext3/raiser ne nje menyre te thjesht dhe te shpejt. Natyrisht ky program eshte komplet falas dhe me ane te nje stili grafik te ngjashem me explorer ju lejon qe te kopjoni te dhenat tuaja (skedaret) me ane te windows ne pjeset e ndara posacerisht per linux . Natyrisht ju keni akses vetem ne lexim pra vetem te kopjoni file me ane te ketij sistemi dhe jo te shkruni ne diskun e ngurte , por sic e dini te lexosh file nga nje sistem linux nuk eshte pak dhe nje gje tjeter qe ju mund te beni eshte te rekuperoni file dhe nga disqet e ngurte me probleme dhe te demtuar.
per ta shkarkuar ju duhet te shkoni ne kete link.:

Kodi:
www.diskinternals.com/linux-reader/
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si te Rekuperoj te dhenat e linux nga windows
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: