MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd Empty
PostSubject: Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd   Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:23 am

Nese messengeri juaj e shfaq kete Error Code: 80072efd ,rregullimi bëhet kështu:

1.Kontrolloni .NET Messenger Service Status.

Nese ju paraqitet ky mesazh:
All systems are stable and running.
Ju duhet ta kontolloni PC tuaj dhe ta rregulloni me nje nga tutorialet e mëposhtme
2. Fshini Internet Explorer proxy server settings:

1. Ne Internet Explorer,klikoni Tools pastaj klikoni Internet Options.
2. Ne dritaren Internet Options , shkoni tek Connections .
3. Klikoni LAN Settings…
4. Hiqe TICK-un tek Use a proxy server for your LAN (Këto cilësime nuk do të aplikohen për të dial-up ose VPN lidhje) .
5. Klikoni OK dhe persei klikoni OK

3.Klikoni në menynë Start, zgjidhni Run dhe shkruani kete rreshtin e mëposhtëm:

regsvr32 Dssenh.dll Gpkcsp.dll Slbcsp.dll Sccbase.dll

Për kete opsion të tretë duhet të pritni një kohë, e pastaj do të shfaqet një kuti dialogu kliko OK dhe pastaj të përpiquni te Kyçeni ne Messenger
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si ta rregullojme Messenger error code 80072efd
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: