MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Largohuni nga faqet pishing

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Largohuni nga faqet pishing Empty
PostSubject: Largohuni nga faqet pishing   Largohuni nga faqet pishing I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:55 am

Tek ne pishing ka filluar te perdoret shum e sidomos ato per marrien e passwordave te MSN-s.
Me siguri se ne email tuaj kan ardhur mail kinse nga VALA ose IPKO , dhe aty shkruan nje text bindes per te derguar SMS falas , ato jan vetem farsa te krijuara nga keqbersit.

Si mund ta dije se ai mesazh mund te jet i vertet :

1.Shiko email nga eshte derugar :Email qe perdoret me se shumti per te ber spam eshte : info@hi5.com
Pra shikoni email se nga eshte derguar.

2. Hyperlink
Me siguri se qdo mesazh i derguar qe te jet sa me i fsheht permab hyperlink , me posht do ju tregoi si duket.aty ku shkruan VALA MOBILE , ajo permban hyperlink , pasi te klikosh aty do ju shfaqet website , pra link i fshehur ne text .

3. Gjithmon shiko website ku ndodhesh !Gjeja qe me se shumti duhet kushtuar kujdes , eshte te shikosh ku ndohesh.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Largohuni nga faqet pishing
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Virusët dhe Programet Tjera KeqDashëse-
Jump to: