MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Symantec rendit 100 ueb faqet më të dëmshme

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Symantec rendit 100 ueb faqet më të dëmshme Empty
PostSubject: Symantec rendit 100 ueb faqet më të dëmshme   Symantec rendit 100 ueb faqet më të dëmshme I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:54 am

Symantec ka publikuar një listë të 100 ueb faqeve më të papastra në internet
Uen faqet thuhet se mesatarisht përmbajnë përafërsisht 18.000 kërcënime të ndryshme. Sidoqoftë, numri mesatar i kërcënimeve tejkalon shifrën prej 20.000 në top 40 ueb faqet e para në listën që është përpiluar nga shërbimi i uebit Norton Safe nga Symantec.

Vetëm Aladel.net një ueb faqe me bazë në Amerikë, përmban mbi 56.371 kërcënime të llojeve të ndryshme.

Megjithëse gjysma e ueb faqeve jashtëzakonisht janë të lidhura me përmbajtje të të rriturve, ueb faqet tjera përmbajnë tema të llojeve të ndryshme. Viruset dominojnë listën e kërcënimeve të gjetura në këto faqe. Rreziqet e sigurisë dhe keqpërdorimet e shfletuesve janë kërcënimet tjera të zakonshme që gjinden në to.

Pronarët e këtyre ueb faqeve të listuara ndoshta mund të ndihen krenar se kanë arritur diçka ndërsa në anën tjetër ne e dimë se ku duhet të kemi kujdes për të mos klikuar.

Shikoni ueb faqet më të dëmshme të kësaj vere këtu.

Disa nga ueb faqet e vendosura ne listë
• 17ebook.com
• aladel.net
• bpwhamburgorchardpark.org
• clicnews.com
• dfwdiesel.net
• divineenterprises.net
• fantasticfilms.ru
• gardensrestaurantandcatering.com
• ginedis.com
• gncr.org
• hdvideoforums.org
• hihanin.com
• kingfamilyphotoalbum.com
• likaraoke.com
• mactep.org
• magic4you.nu

• marbling.pe.kr
• nacjalneg.info
• pronline.ru
• purplehoodie.com
• qsng.cn
• seksburada.net
• sportsmansclub.net
• stock888.cn
• tathli.com
• teamclouds.com
• texaswhitetailfever.com
• wadefamilytree.org
• xnescat.info
• yt118.com

Ju rekomandojm të mos tentoni ti vizitoni këto ueb faqe!
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Symantec rendit 100 ueb faqet më të dëmshme
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Virusët dhe Programet Tjera KeqDashëse-
Jump to: