MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni. Empty
PostSubject: Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.   Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni. I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:32 am

Ne kete tutorial,do te mesoni se si te bllokoni ato faqe qe nuk deshironi ti hapni,
Veprojme keshtu:

Hapim Local Disk C: shkojm Windows/System32/Drivers/Etc/Hosts dhe nese shfaqet se me qka deshirojme ta hapim,e hapim me NotePad

pastaj,per ta bllokuar ueb-faqen qe deshirojme e shkruajme
"127.0.0.2 www.faqjaqedonimeblloku.com " nën (per fundi )
127.0.0.1 localhost. ,
dhe shkojm file - save dhe provone se a po mundeni me hap ate faqe qe e keni bllokuar
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Blloko faqet qe nuk deshironi t'i hapni.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: