MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Edito CMD-ne

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Edito CMD-ne   Wed Oct 28, 2009 5:42 am

Ndrroni ngjyrat e Command Promtp (CMD)

1.Shkojm e hapim CMD-ne
2.Shenojm ( color \ ) pa kllapa por ket \ mos ja hekni
3.Pastaj ju dalin opsionet si me i ndrru ngjyrat e Fonteve dhe poashtu mund te ndryshoni edhe
ngjyren e Background-it.

Eshte edhe nje menyre tjeter se si me i ndryshu ngjyrat:

1.Hapim CMD-ne
2.Klikojm tek shenja e CMD-se nalt ne te majt dhe klikoni Properties
3.Pastaj na dalin opsionet se qfar ngjyre doni me e bo.
4.Poashtu ne ket menyr ju mund ta ndryshoni edhe madhesin e Fonteve ne CMD , madhesin
e shigjetes se miut.etj etj etj.

Ju faleminderit per vemendje.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Edito CMD-ne
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: