MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme Empty
PostSubject: Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme   Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme I_icon_minitimeTue Oct 27, 2009 10:46 am

Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme

Per me kuptu userat me leht pak kshtu shqip ...

Se pari gjeje PheeNet eshte CD apo shikoni me Downloadu eshte program i Wireless qe scannon antenat...
antenen e par qe e gjeni shikoni aty me u connectu nese sben scannoni prap per antena tjera... edhe keshtu ju ben 100% vetem nese nuk keni fare val te antenes per me gjet naj anten tjeter..

Hapi dyt, pasi te connectoni ne anten duhet ta merrni "Advanced IP scanner" edhe e jepni nje Ip adress ne Wireless Lan shmbull: 192.168.0.35 dhe Gateway ja loni 192.168.0.1 apo 192.168.1.35 dhe GateWay 192.168.1.1 edhe beni scan prej 192.168.0.1 deri ne 192.168.0.255 ose tjetren me 1.

Kshtu qe pastaj gjeni aty IP te cilat kan rrjet.. dhe kshtu mundeni me u connectu..
Ja tregova menyren se si un lidhem...!
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si vidhet Wireless connection me PCI ***tel te brendshme
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: