MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Si ta beni serverin tuaj me amx mod Linux and Windows !

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Si ta beni serverin tuaj me amx mod Linux and Windows ! Empty
PostSubject: Si ta beni serverin tuaj me amx mod Linux and Windows !   Si ta beni serverin tuaj me amx mod Linux and Windows ! I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:29 am

Pershendetje Antar te nderuar !

Ne fillim do tju tregoj qfar do te thot amx mod .

AMX MOD do te thot qe ti qesim ne server Rank,top15 e shum gjera te tjera sikurse Galaxy Server !

Kjo gje mund te behet ne linux edhe windows.

Mas pari downloadojm filet :

http://amxmod.net/downloads.php (Ketu i keni edhe per windows me downloadu edhe per linux ).

I downloadojm filet edhe shkojm C:\\programfiles\Counter-strike\ epo ktu tash me ni fjal shkojm tek filet e counter-strike se dikush mundet ta instaloj ne desktop !

E hapim fajllin e downloaduar më lart edhe hyjm ne folderin amx,edhe shikojmë
fajllat qe gjinden tek folderi config i qesim tek folderi i counter-strike config e keshtu me rradh !

Pasi te kemi mbaruar me kete shkojm tek folderi metamod e bojm copy paste tek filet e counterit !

EDhe e bejme copy paste por hyjm tek aj folder dhe veprojm si me lart filet qe gjenden ne dlls i qesim tek folderi dlls .

filen sample_plugins.ini e qesim vetem tek filet e counterit !

Kjo funksionon edhe kur se ki serverin me lu krejt bota ! Funksionon ne lan favorite ne gjithqka ! edhe kur e maron me lu me djal te axhes !

Besoj se me keni kuptu !

Qa skeni te kjart pyetni !

Ky toturial eshte bere nga un vet !
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si ta beni serverin tuaj me amx mod Linux and Windows !
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: