MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32   Wed Oct 28, 2009 5:29 am

Bruter është një kafshë paralele login-bahçevan. Ky mjet ka për qëllim për të treguar rëndësinë e zgjedhjes fortë passwords. Qëllimi i Bruter është për të mbështetur një shumëllojshmëri të shërbimeve që të lejojë tek largëta.

Ju lutem vini re se Ky mjet është për qëllime LIGJORE VETËM! SHFRYTËZO IT NË TUAJ TE VET RIKS.
Mbështetur platforma

Windows 2000/XP
SI TË SHFRYTËZIMIT

Mundësitë e zgjedhjes Connection Group

Të gjitha input fields në këtë grup janë përdorur për identifikimin e objektivave dhe protokolleve.

* Synimi: Një objektiv mund të jetë një adresë IP (vetëm IPv4) ose në një hostname. Ky program mund të kryejnë një test të vetëm një objektiv në një kohë. Prandaj, kjo fushë, duhet të përmbajë vetëm një adresë IP ose hostname.
* Protokolli: Cdo protokoll ka një metodë të ndryshme login. Ju duhet të zgjidhni një shërbim që përdor një target server. Disa kanë protokollet e tyre options. Për më shumë informacion në lidhje me opsionet e protokollit,
* Port: Nëse një objektivi nuk është në shërbim default port, ju mund të define këtu. Default numra porte janë përdorur sipas IANA.
* SSL: Kontrolloni kete zgjedhje nëse përdor një shërbim objektiv për lidhje SSL. Kur ju shikoni ose zgjidhni këtë kuti, programi do të ndryshojë "Port" në këtë fushë default port number.

Opsioni User Group

* Përdoruesi: Një emër përdoruesi apo që përmban një filename përdoruesve (nje username per line). Nëse një input teksti nuk është një filename, programi do ta përdorin këtë tekst si një nofkë (Single User Mode).

Fjalëkalimi modes Group


Ky grup është përdorur për zgjedhjen e një testimi mode. Për të mundësuar secilit mode, e checkbox duhet të kontrollohet. Ju duhet te zgjidhni të paktën një nga checkbox.

* Dictionary: Kjo do të përdorë wordlist mode nga një fotografi (e njohur edhe si sulm dictionary). Fotografi e dhënë duhet të përmbajë një fjalë per line. Nëse një input tekst në këtë fushë nuk është një filename, programi do të përdorë si input text një fjalë
Vërejtje: testimi për një fjalë-kalin të bardhë, të përdorin një varg të zbrazët (nuk ka hapësirë).
* Append përdorues: Kjo mode do të përdorë fjalë nga një fotografi. Çdo fjalë do të jetë appended për testimin e përdoruesit dhe pastaj e përdorin atë si një fjalëkalim. Nëse një input tekst në këtë fushë nuk është një filename, programi do të përdorë si input text një fjalë
Vërejtje: testimi për fjalëkalimin që është e njëjtë me username, përdorin një varg të zbrazët (nuk ka hapësirë).
* Shtazë fuqi: Kjo mode do të përpiqet të jetë e mundur çdo fjalë-kalimin. Ju mund të zgjidhni një charset për shtazë detyruar nga Option. Gjithashtu ju mund të përkufizohet minimale dhe maksimale për shtazë fjalëkalimin gjatësinë e detyruar.
Remerk: Zakonisht, ky lloj nuk përshtaten për rrjetin identifikoheni.

Fjalëkalimi Options Group

Ky opsion është përdorur për grup modifying fjalëkalimet që përdoret në "Dictionary" dhe "Append user" mode. Nëse e modifikuar fjalëkalimin është e njëjtë me password, programi nuk do të dërgoj këtë fjalëkalimin për të provuar një objektiv kundër. Për të mundësuar secilit opsion, e checkbox duhet të kontrollohet.

* Shkronjat: Ky opsion do të ndryshojë të gjitha karaktere të vogle.
* Uppercase parë karakterit: Ky opsion do të ndryshojë vetëm për të parë karakterin uppercase.

Misc Options Group

* Connections: Numri i logins për të testuar concurrently.
* Max rigjykoj: Numri i përpjekjeve për llogari të papritur, kur ndodhin rezultate.
* Time out: koha maksimale e presin në server sekonda për reagim.
* Prisni për rigjykoj: i prisni në milliseconds kohë për të njëjtën retrying username / password përsëri pas një gabim ndodhi
* Max përpjekjen / Connection Numri i përpjekjeve në të njëjtën lidhje. 0 do të thotë login duke përdorur të njëjtin lidhje deri në një server disconnects. Ky opsion nuk zbatohet për dikë HTTP dhe protokolle.
* Ndalo kur gjeti një checkbox Nëse kjo është zgjedhur, ky program do të ndalojë kur ajo gjendet testimin e parë të vlefshme llogari.

Afisho Tab

* Rezultati: Ekrani gjetur vlefshme target / username / password tuples.
* Testing: Ekrani testimin e përdoruesit dhe fjalë-kalimin. Aktualisht, kjo fushë është përditësuar çdo 1,5 sekonda.
* Mesazhi: Displays njoftoni një gabim apo mesazhe. Ky program nuk ka shfaqje të gjitha të pasuksesshme logins.

Protokolli Option Detail
Bruter është një rrjet paralel
kafshë të identifikohem bahçevan Win32 platformë vetëm. Ajo aktualisht mbështet
shërbimet e mëposhtme: FTP, HTTP (themelore), HTTP (Form), IMAP, MSSQL,
MySQL, POP3, dikë-NT, SMTP, SNMP, SSH2, Telnet.

Plattform
WinXP

Gjuha
Shqip
sendspace.com dwyjuq
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Bruter 1.0 beta1--->login brute forcer vetem ne platformen Win32
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ozzy Osbourne comments on lawsuit against Tony Iommi
» Do We Really Need Water Heater?
» Gak bisa buka Soundcloud.com hiks

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: