MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Google O3D

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Google O3D   Wed Oct 28, 2009 5:26 am

Nepermjet nje plugin per browser, Google do te tregoje webin ne tre dimensione.

Per momentin menyra me popullore per te vizualizuar materialet 3D eshte perdorimi i librarise Paperversion ne Flash, por Goolge ka vendosur te krijoje nje tool te ngjashem me ate qe po krijojne Mozilla e Khronos Group.

Me anen e nje plugin te leshuar me licencen BSD qe instalohet ne browser eshte e mundur te vizualizohen materiale tredimensionale qe menaxhohen me JavaScript.

Sigurisht qe eshte akoma shpejt, por do vije momenti qe do diskutohet per formatin qe do perdoret dhe me siguri qe ne kete moment Google do kete nje rol te rendesishm duke pasur parasysh potencialin dhe rendesine qe ka ne web.

Plugin ndodhet ketu. Kjo video eshte nje shembull:
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Google O3D
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» ti 8a kanoume otan ftasoume 10.000 posts?
» Gak bisa buka Soundcloud.com hiks
» SCANDAL in Google

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: