MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Pastro pc tuaj nga memoria.!

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Pastro pc tuaj nga memoria.! Empty
PostSubject: Pastro pc tuaj nga memoria.!   Pastro pc tuaj nga memoria.! I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:22 am

1. Djathtas-klikoni mbi desktop dhe zgjidhni New-Shortcut
2. Në vendin Lloji i sendit shkruaj këtë kod:% windir% \ system32 \ advapi32.dll rundll32.exe, ProcessIdleTasks
3. Kliko Next
4. Emri si Memory Clear
5. Klikoni Finish.
Tani sa herë që ju shikoni që kompjuteri juaj është duke punuar ngadalë shkojnë në këtë ikonë dhe kliko tek ajo, pa ristartoni PC tuaj do të hapte kujtesë dhe për përshpejtimin e proceseve.
Perkthyer dhe shkruar nga Taulant Rexha
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Pastro pc tuaj nga memoria.!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: