MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Hapja e Domain Legal

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Hapja e Domain Legal   Wed Oct 28, 2009 5:18 am

Nje Tutorial i vogel nga Nap Networks se si te hapen domaine falas ne register.com
Ky domain ju vlen per nje vit, dmth e shkruani emrin e kredit karteles tuaj dhe te gjitha te dhenat tuajat dhe domaini do te kushtoj 0.00$ vitin e par, pas nje viti keni mundesi me anulu apo me vazhdu domainin me pagese 13$
Shpresoj se do tju kryen pun!
Se pari shkojm ketu
Pastaj Ndjekim fotot ne vijim…
FOTO Nr 1 Shiko
2. Zgjidhni domainin qe deshironi!
Foto Nr 2 Shiko
Kliko Yes I am a Small Business Owner dhe pastaj Add To Cart.
FOTO Nr 3 Shiko

4. Aty ku shkruan Private Domain registry klikoni remove dhe qmimi i domain mbete 0.00$ pas ketij akti.
Foto Nr 4 Shiko
5. Klikoni Proceed to Checkout
Foto Nr 5 Shiko
6. Nese nuk keni llogari te hapur ne Register.com athere hapeni nje.
Foto Nr 6 Shiko
Mbusheni te dhenat qe kerkohen per hapjen e llogarise!
Foto Nr 7 Shiko
Shkruani te dhenat e Credit Cartes dhe U Kry, ja pafshit Hajrin Domainit!!!
Postimi origjinal eshte marrur ketu
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Hapja e Domain Legal
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: