MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Gjej Passwordine BIOS-IT

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Gjej Passwordine BIOS-IT   Tue Oct 27, 2009 1:11 pm

Gjej Passwordine BIOS-IT

Ndoshta ju ka ndodhur ndonjehere te mos mund te kyqeni ne Pc per shkak te Bios passwordit te harruar, nese dikush ka kete problem atehre le te fillojme.

1 aty kur te paraqitet WELCOME edhe ta kerkon me shkru passin

2 tani kur te paraqitet me shkru passwordin,e shtyp ne tastier CTRL + ALT + DEL..( 2-3 here e shtyp DEL )

3 Hapet n 1 dritare tjeter ku munesh me shkru password edhe user name

4 tek user name e shkruni : administarator ndersa te Password asgje

5 dhe klikoni OK edhe meniher kompjuteri ju hapet

6 po kur te hyni nuk ju hapet PC me user te juajin po me nje user tjeter aty ski asgje vetem RECUCLE BIN edhe asgje tjeter

7 Klikon START/CONTROL PANEL/USER ACCOUNts edhe te ajo account i cili eshte me password(fjalkalues) klikoni pastaj ja boni REMOVE PASSWORD

8 pastaj shkoni START/LOGG OF/SWITCH USER/ edhe e klikoni at userin i cili ka qen me password ma ska më nuk ju kerkon passwrod sepse e keni fshir passwordin Dhe keshtu keni emilinuar passwordin e Bios-it dhe lirisht mund te kyqeni ne Windows pa asnje pengese
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Gjej Passwordine BIOS-IT
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: