MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n Empty
PostSubject: ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n   ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n I_icon_minitimeTue Oct 27, 2009 1:01 pm

shko start run dhe cmd
hapet cmd ne cmd e shenon psh : color 02
ngjyrat ndryshohen tash per mi rujt shko tek toolbars ku esht cmd kliko me te djathten pastaj properties hapet : hapet dialogu dhe klikon ne menyn Color
PAstaj i shikon se si jan ngjyrat aty dhe aty mundesh ta ja ndrrosh cmd hapsiren qeka permas shkronja qe normal te te gjith eshte e zez klikon ok
aty dalin dy opsione:
1.Apply properties to current windows only,
2.Save properties for future windows with same title
ju e zgjedhni tedyten dhe kryhet .
Flm
Ekam postu ket tem njeher por si me rujt nuk kam mundur me ju tregu

ja edhe ngjyrat:
Color 0 = Zez
Color 1 = Kalter
Color 2 = Gjelbert
Color 3 = Aqua
Color 4 = Kuqe
Color 5 = Purpte
Color 6 = Verdh
Color 7 = Bardh
Color 8 = Boj hiri
Color 9 = E qelt e kalter
Color A = E qelt e Gjelbert
Color B = E qelt Aqua
Color C = E qelt e kuqe
Color D = E purpt e qelt
Color E = E verdh e qelt
Color F = Ndritshme e qelt
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
ME ja ndrru ngjyrat cmd dhe si me rujt me ato ngjyra cmd-n
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: