MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te siguroj faqen e Administraotrit

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si te siguroj faqen e Administraotrit   Tue Oct 27, 2009 1:01 pm

Ne kete mesim do tju tregoj se si me mbroni web faqen e administratori apo admin panelit tuaj, ose edhe ndonje faqeje tjeter qe doni ju.
Sikur une qe kam mbrojtur http://www.ast-crew.info/forum/admincp/index.php?Duhet te keni parasysh se faqja duhet te jet php nqs doni qe kjo te funkcionoje.

Hapni faqen php cilen doni ta mbroni edhe ne faqen php duhet te keni ne fillim te kodit kete:


Kodi:
<?phpshtypni ENTER edhe e futni kete kod:


Kodi:
$name = "usernami juaj"; // Emri me te cilin identifikohi

$pass = "passwordi"; // Passwordi juaj

// www.ast-crew.info
// Albanian Security Team 1#

$auth = 1;

// www.ast-crew.info

$checkBeforeSending = "yes";


$charset_program = "windows-1251";

// www.ast-crew.info

$charset = "windows-1251";

$version = "2-11-2006";


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


error_reporting(E_ALL);


set_time_limit(0);


if($auth == 1) {
if (!isset($_SERVER['PHP_AUTH_USER']) || $_SERVER['PHP_AUTH_USER']!==$name || $_SERVER['PHP_AUTH_PW']!==$pass)
{
header('WWW-Authenticate: Basic realm="aSt-cReW"');
header('HTTP/1.0 401 Unauthorized');
exit("<b>Hyrja e ndaluar. Ju jeni ndaluar nga sistemi mbrojtes i aSt-cReW</b>");
}
}Edhe e uplodoni kete faqe dhe ju do ta keni duble secured

Mesimin eshte shkruar nga une nese kopijoni postin qite krejt me gjith link te forumit tone MOS VJEDHNI TE DREJTAT E AUTORIT.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si te siguroj faqen e Administraotrit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: