MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Rainbow Crack MD5 Hash dekodojnë Your Self juaj [Me Pictures]

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Rainbow Crack MD5 Hash dekodojnë Your Self juaj [Me Pictures]   Tue Oct 27, 2009 12:58 pm

Emri i mëshirues allah


Për Dita I pranishem një nga mënyrat më të suksesshme të dekodojnë MD5 hashet duke përdorur tabela Rainbow.


Pari Çfarë është MD5?


MD5 është një algoritmi që është përdorur për të verifikuar të dhënat e integritetit përmes krijimit të një 128-bit mesazh
permbledhje prej të dhënave të dhëna (i cili mund të jetë një mesazh për çdo gjatësi) që është pretenduar të jetë si unike për të që të dhënat specifike si një gjurmë gishtash është që individi të veçantë.

MD5, e cila u zhvilluar nga Profesor Rivest Ronald L. i MIT, është menduar për t'u përdorur me zbatimet nënshkrim dixhital, të cilat kërkojnë që fotografi i madh duhet të jetë kompresuar nga një metodë të sigurt përpara se të shifruar me një çelës të fshehtë, sipas një cryptosystem publike kryesore. MD5 është aktualisht një standard, Internet Engineering Task Force (IETF) Kërkesë për Komente (RFC) 1321. Sipas standardit, kjo është "computationally infeasible" që çdo dy mesazheve që kanë të dhëna janë të algorithm MD5 mund të kemi si output njëjtin mesazh permbledhje, apo që një mesazhi të rremë mund të krijohen me kapjen e mesazhit tretet. MD5 është mesazhi i tretë permbledhje algorithm krijuar nga Rivest. Të tre (të tjerët janë MD2 dhe MD4) të kenë struktura të ngjashme, por MD2 u optimizuar për makinat 8-bit, në krahasim me dy formulat më vonë, të cilat janë optimizuar për 32-bit makina. Algorithm MD5 është një zgjatje të MD4, që rishikim kritik gjetur të jetë i shpejtë, por ndoshta jo absolutisht të sigurt. Në krahasim, MD5 nuk është mjaft aq shpejt sa algorithm MD4, por ofron siguri shumë më të dhënave të sigurisë.


Si plas ylber punë?


Ylber Crack përdorimin e bazave të dhënave Cili Generated nga programi,
Programi Përdorimi Kjo bazat e të dhënave do të kontrollojë në të fjalës dhomë e nëndheshme (hash),

deri Gjej Hash Same në bazën e të dhënave dhe përkatëse Word (Decrypted Hash).


Shpjegoni Programi


Shpjegoni E PROGRAMIT NË TRI PJESË:


1 - Bazen e te Dhenave Gjenerimi
2 - Bazen e te Dhenave Aktivizimi
3 - Decryption
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Rainbow Crack MD5 Hash dekodojnë Your Self juaj [Me Pictures]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Brand New Rainbow (Romaji)
» Grand Funk's Don Brewer
» West Arkeen
» Hiram Bullock, Billy Cobham, Plays the Music Of Jimi Hendrix
» Perfect Rainbow Review

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: