MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC Empty
PostSubject: Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC   Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC I_icon_minitimeTue Oct 27, 2009 10:57 am

Po e shoh qe shum veta e keni ket problem .. Me Windows XP shum leht kalon dmth ket problem .. Ndjeki udhezime qe i jap tash edhe skeni me pas problem .. Smunet mos me bo pune se punon edhe ne WindowsXP edhe Servis Pack1 edhe Service Pack2 se i kom provu krejt .. . dmth veq nqs se bon mire ateher ski me pas problem ...

1. Hapi i pare Restarto Kompjuterin
2. Shtype F8 edhe selekto Safe Mode with Command Prompt
3.Masi te hapet shkruje net user
4. Pastaj te shfaqet emri i perdoruesit PSH ASTCREW .. dmth admini
5. Pastaj shkruje net user Astcrew (dmth qaty ku osht AstCrew shkruje userin e Adminit qe osht ne PC-n tone)
6.Masnej del Type a password for the user
7.Nqs don me i vendos fjalkalim te ri ateher vetem shkruje nqs zdon me i vanu vetem kliko Enter.
8.Restarto kompjuterin dhe hyn ne windows edhe ski me pas probleme
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: