MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si ti kthejmë filet e humbura

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si ti kthejmë filet e humbura   Tue Oct 27, 2009 10:54 am

Përshëndetje anëtarë të nderuar.
Në këtë tutorial do të ju tregoj,se ti ti ktheni filet të cilat i keni fshirë nga i gjithë kompjuteri (madje edhe Recycle Bin).


Së pari shkarkojmë programin; R-Studio 4.5

Kodi:
http://www1.sharebomb.com/2491187011.htmlPassword

Kodi:
X-LeNt@Ast-Crew.Info

- Pasi ta kemi shkarkuar,e instalojmë,dhe pastaj pasi ta hapim programin,ne anen e majte te programit
zgjedhim se nga cili part i kompjuterit kemi fshir ato file,qe deshirojme ti kthejme.


Shembull; Local Disk C;,ose Local Disk D;.
Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.

- Dhe pasta e zgjedhim LD ; C ose LD ; D!


Dhe pastaj,filet e fshira,perveq ikones se qka jan (Foto,apo Folder),do te shfaqen me X (qe do te thot qe jan te fshira^^)!.


Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.

- Dhe pastaj e zgjedhim cilin folder,apo cilen/cilat foto deshirojme prap t'i kthejme!!.
Veprojme keshtu,mbi ate Folder apo Foto,me te djathten dhe klikojme Recover.


Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.- Dhe pastaj,tek Output folder,ne anen e djatht tek (...),vendosim se ku deshirojm t'i rikthejme filet e fshira, ( Desktop, MY Documents etj ).. un zgjodha Desktop


Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.- Dhe shkojme OK,prap OK,dhe presim deri sa te del ne Desktop,ne rsatin tim folderi (PhotoShop = )
- Dhe pastaj pasi ta kemi bere Recover do te shohoim se me sukses,filet e humbura jan kthyer !.


Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.
Ky eshte tutorial 100 % nga unë . e kam pas te njejtin problem . dhe e kam zgjidhur,pa ndihmen e kurrfar tutorialit.!!RZA .
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si ti kthejmë filet e humbura
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: