MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Google do të krijojë rivalin e Power Point

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Google do të krijojë rivalin e Power Point Empty
PostSubject: Google do të krijojë rivalin e Power Point   Google do të krijojë rivalin e Power Point I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:19 am

k?t? ver? planifikon te hedh? n? qarkullim software p?r prezantime. P?rdoruesit e Google Docs & Spreadsheets te bazuar ne web platform do t? ken? qasje nga cdo kompjuter p?rmes web browserit. Software i ri p?r prezantime do t? ket? t? integruar mund?sin? p?r shp?rndarje n? internet.

Drejtori i Google Eric Schmidt e paralajm?roi softwaren e ri p?r prezantime n? O'Reilly Web 2.0 Expo n? San Francisco.

P?r dallim nga software i Microsoft Office t? cil?t duhet t? instalohen n? ?do kompjuter, produkti I Google do t? hapet nga web browseri.

Schmidt n? fjalimin e tij nuk b?ri krahasime me Microsoft Power Point. Ai tha se Google Apps "duket se do t? p?rshtate m? mir? me njer?zit q? e p?rdorin Web-in. Njer?zit t? cil?t p?rdorin Web-in dhe ju duhet qasja dhe shp?rndarja e prezentimeve... Ata do ta p?rdorin k?t?. Ky ?sht? testament p?r fuqin? e Web 2.0."

Edhe pse njer?zit jan? m?suar t? p?rdorin software "klasik" si Word, Exel, PowerPoint soft?aret e ri t? bazuar n? web platform? do t? jen? m? t? pranuesh?m p?r p?rdoruesit e ri p?r shkak t? ?mimit dhe mund?sis? m? t? favorshme p?r t'iu qasur dokumenteve. Ky software do t? jet? nj? k?rc?nim p?r versionet e ardshme t? Microsoft Office.

Google sot ?sht? konkurenti m? i madh? i Microsoft n? shum? fusha. Google ka specialitet pun?n n? Web, gj? q? nuk mund t? thuhet p?r Microsoft.

Google versioni i Power Point pritet q? t? sheh drit?n k?t? ver?. Google k?t? software nuk e ka krijuar vet?m me forcat e veta, ajo ka bler? kompanin? Tonic Systems.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Google do të krijojë rivalin e Power Point
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» General Hi Power v Gemini: Bronx, NYC. 1984
» 3RD WORLD-VS-GENERAL HI-POWER 1985
» DESTINY-VS-G.T HI-POWER 1985
» Observer Superpower. Handsworth Carnival. 1985
» Review of the new The Seventh Power

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: