MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Virus i ri...!

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Virus i ri...! Empty
PostSubject: Virus i ri...!   Virus i ri...! I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:18 am

Nje virus i ri sapo eshte zbuluar dhe eshte klasifikuar nga Microsoft si me i rrezikshmi. Virusi u zbulua dje mbasdite nga McAfee dhe akoma nuk eshte krijuar nje vaksine ndaj tij. Ky virus thjeshtesisht shkaterron Sektorin Zero te hardiskut tuaj, ku jane te ruajtura informacionet virtuale per mirefunksionimin e tij.

Ky virus vepron ne kete menyre: E dergon veten automatikisht ne te gjithe listen e miqve tuaj me titullin "A Card for You". Sapo kjo karte e supozuar virtuale hapet kompjuteri juaj ngrin, bllokohet, keshtu qe perdoruesi detyrohet ti beje nje restart kompjuterit.

Ne momentin qe shtypen butonat ctrl+alt+del ose butoni reset, virusi shkaterron Sektorin Zero, dhe shkaterron keshtu ne menyre te parikthyeshme hardiskun tuaj. Dje per pak ore virusi shkaktoi panik ne New York, sipas lajmeve ne CNN. Ky njoftim rreziku u leshua nga nje nenpunes i Microsoftit.

Pra mos hapni asnje email me subjektin: "A Virtual Card for You." Sapo ta merrni kete email pa e hapur, FSHIJENI ATE!! Edhe pse mund ta njihni personin qe jua dergon!!!
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Virus i ri...!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: