MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Motorola e parë me Android

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Motorola e parë me Android Empty
PostSubject: Motorola e parë me Android   Motorola e parë me Android I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:15 am

Pajisja e parë e kompanisë Motorola me sistemin operativ Android bart emrin Cliq, derisa bëhet fjalë për një telefon rrëshqitës me ekran të ndjeshëm në prekje.
Telefoni i mençur në SHBA do të quhet Cliq derisa jashtë saj do të njihet si Dext. Cliq është një telefon rrëshqitës me ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 3.1 inçësh dhe tastierë harduerike QWERTY. Dimensionet e tij janë 114 x 58 x 15.6 milimetra, derisa pesha është 163 gramë.
Celulari vjen me paraqitjen grafike Motoblur e cila është e bazuar në widgets. Në këtë mënyrë pa hapjen e aplikacioneve të veçanta mund të shihet parashikimi i motit, posta elektronike apo, për shembull, të ndryshohet statusi në ndonjërën prej rrjeteve online për shoqërim. Është integruar edhe fotoaparati me rezolucion prej pesë megapikselash, derisa i pranuishëm është edhe Wi-Fi, respektivisht GPS. Rezolucioni i ekranit është 480 x 360 piksela.
Cliq fillimisht do të gjendet në ofertën e operatorit amerikan të telefonisë mobile T-Mobile, mirëpo çmimet ende nuk janë publikuar
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Motorola e parë me Android
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: