MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Hacker”-i britanik do te ekstradohet ne SHBA

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Hacker”-i britanik do te ekstradohet ne SHBA Empty
PostSubject: Hacker”-i britanik do te ekstradohet ne SHBA   Hacker”-i britanik do te ekstradohet ne SHBA I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:10 am

Nje pirat informatik i akuzuar per hyrje te paligjshme ne kompjuterat e ushtrise amerikane do te ekstradohet ne Shtetet e Baashkuara.

Gary McKinnon akuzohet per hyrjen ne dhjetra kompjutera te NASA-s, Departamentit amerikan te Mbrojtjes dhe ushtrise amerikane, pas sulmeve te 11 shtatorit te 2001.

Autoritetet amerikane kane shtate vjet qe perpiqen per ekstradimin e tij ne SHBA, nderkohe qe McKinnon i eshte drejtuar te gjitha shkalleve te gjyqesorit ne Britani per ta evituar nje gje te tille.

Pirati informatik pretendon se ka qene ne kerkim te informacioneve per ekzistencen e alieneve, ndersa autoritetet amerikane thone se McKinnon ka lene nje mesazh ku kritikon politiken e jashtme te ndjekur nga SHBA-te/topchannel
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Hacker”-i britanik do te ekstradohet ne SHBA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: