MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Nisin procedurat për domen të internetit te Kosoves

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Nisin procedurat për domen të internetit te Kosoves Empty
PostSubject: Nisin procedurat për domen të internetit te Kosoves   Nisin procedurat për domen të internetit te Kosoves I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:10 am

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e saj të rregullt, të premten ka hedhur hapin e parë që vendi të bëhet me domen të vetin shtetëror të internetit. Në këtë mbledhje është miratuar projektligji për domenin shtetëror, i cili pas miratimit në Kuvendin e Kosovës, hap rrugë për procedurat për akreditim në Organizatën Botërore - IKAN. Rifat Blaku, zv/ministër i Administratës Publike, ka thënë me këtë rast se domeni shtetëror është shumë i rëndësishëm për shtetin pasi mundëson që edhe Kosova ta ketë identitetin e vet në botë. "Me aprovimin dhe zbatimin e këtij ligji krijohet e menaxhohet hapësira për domenin shtetëror në internet", ka thënë Blaku.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Nisin procedurat për domen të internetit te Kosoves
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: