MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Mi magjik – pa butona!

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Mi magjik – pa butona! Empty
PostSubject: Mi magjik – pa butona!   Mi magjik – pa butona! I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 7:09 am

Mi magjik – pa butona!

Zëvendësimi i miut tanimë të plakur “Mighty Mouse” vjen në një version shumë më elegant dhe vetëm pa tela me funksionalitet multitouch.
Së bashku me modelet e reja të kompjuterëve Apple, kompania pas një kohe të gjatë ka lëshuar edhe një version të ri të miut, tani me emërtimin Magic Mouse. Bëhet fjalë për një mi laserik pa tela i cili për punë normale kërkon dy bateri AA, e me kompjuter lidhet me anë të Bluetooth.

Mirëpo “miu magjik” krahasuar me atë paraprak “Mighty Mouse” nuk ka asnjë butona. Në vend të kësaj e tërë sipërfaqja e epërme është e llojit multitouch. Teknologjia për njohjen e lëvizjeve është e njëjtë si ajo në iPhone apo në touchpad të MacBook, derisa janë të mbështetur edhe gjestet multitouch për veprime të ndryshme.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Mi magjik – pa butona!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: