MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Nokia hedh ne gjyq Apple per iPhone

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Nokia hedh ne gjyq Apple per iPhone   Wed Oct 28, 2009 7:09 am

Nokia ka hedhur ne gjyq Apple. Kolosi informatik i “Molles”, ka shkelur me ane te iPhone patentat teknologjike te grupit finlandez.

Rasti eshte paraqitur ne gjykaten e Delaware.

Nokia ka shpjeguar se ka marreveshje me 40 shoqeri ne te gjithe boten per perdorimin e patentave te veta teknologjike GSM, UMTS e LAN, por nuk ka arritur asnjehere nje marreveshje te ketij lloji me Apple.

“Duke refuzuar nje marreveshje per pronesine intelektuale, Apple po tenton te veproje lirshem, ne kurriz te rinovimit te Nokia-s”, eshte shprehur Ilkka Rahnasto, zevendespresident dhe pergjegjes ligjor i pronesise intelektuale te Nokia-s/topchannel
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Nokia hedh ne gjyq Apple per iPhone
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Official SCANDAL Apps for iPhone and Android
» Derrick Morgan Selection
» SCANDAL's favorite: Music Roots - Apple Music Playlist

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Lajmet Tech-
Jump to: