MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa Empty
PostSubject: Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa   Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:57 am

Për skenimin e porteve të makinave që kanë IPv4 adresa (standarde) si dhe atyre me IPv6 adresa, në Packet Storm Security është listuar programi i njohur me emrin Scan6. ZIP skeda e cila mundet të shkarkohet nga kjo hipërlidhje: http://packetstormsecurity.org/NT/scanners/Scan6.zip, përmbanë në vete kodin burimor në C si dhe skedën binare për ekzekutimin e këtij programi.
Ata të cilët nuk e dijnë dallimin ndërmjet IP adresave IPv4 dhe atyre IPv6 i kisha rekomanduar t'ia hedhin një sy këtyre dy hipërlidhjeve: http://en.wikipedia.org/wiki/IPv4 dhe http://en.wikipedia.org/wiki/IPv6.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Skenimi i porteve të makinave me IPv4 dhe IPv6 adresa
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Virusët dhe Programet Tjera KeqDashëse-
Jump to: