MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Pellumbi, me i shpejte se interneti

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Pellumbi, me i shpejte se interneti Empty
PostSubject: Pellumbi, me i shpejte se interneti   Pellumbi, me i shpejte se interneti I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:46 am

Ne Durban, ne Afriken e Jugut, nje pellumb ka fituar garen e shpejtesise ndaj ADSL-se, duke cuar te dhenat ne destinacion shume me shpejt se linja e internetit.

Sfida eshte organizuar nga nje ndermarrje teknologjike. Pellumbi “Winston” ka cuar informacion rreth 4 GB ne nje distance 60 milje ne 1 ore e 8 minuta.

Kur punonjesit perfunduan shkarkimin e te gjitha te dhenave, dy ore me vone, ADSL-ja ishte akoma ne 4 perqind.

Gara eshte ndjekur nga qindra persona ne “Facebook” dhe “Twitter”/facebook.com
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Pellumbi, me i shpejte se interneti
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Bisedë e Lirë-
Jump to: