MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo Empty
PostSubject: Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo   Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 6:05 am

Nuk lejoj kopjime nga forumet e tjera pa lejen time.

Vazhdojm...
I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj Pc-tjeter

Ky eshte nje minitutorial por besoj se dot ju pelqej dhe do te ja u lehtesoj punen!
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Keni pune me 2 pc ato mund ti lidhni ne 1 pc lexo
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: