MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si mundem ti nderroj te dhenat e Pc....

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si mundem ti nderroj te dhenat e Pc....   Wed Oct 28, 2009 6:02 am

Restarto PC-n edhe hyn ne Bios duke klikuar tastin DEL (delete) nese e ke PC me mutherbort qe prej vitit 2004 e kendej.

Pasi te hysh ne Bios aty i ke te dhenat e PC dhe mundesh me ja ndryshu shpejtesin Processorit.


Un ju sygjeroj qe mos ta beni kete pasi qe aj processor cka ju e ke ne pc e nese eshte 1.8 GHz ather aje eshte testuar per cate shperjtesi e nese ti ja nderron shpejtesin prej 1.8 GHz ne 2.0 ose edhe 2.4 GHz ateher nje kohe te punon PC-ja por shum jane gjasat e medha qe aj nje dit te digjet pasi krijon temapratur te madhe ne vete dhe nuk ka mundsi qe kulleroi qe eshte i vendosur ta ftoh Processorin
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si mundem ti nderroj te dhenat e Pc....
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: