MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 iPhone 3.0.1 update - Jailbreak & unlock

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

iPhone 3.0.1 update - Jailbreak & unlock Empty
PostSubject: iPhone 3.0.1 update - Jailbreak & unlock   iPhone 3.0.1 update - Jailbreak & unlock I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:59 am

Para pak kohe nje njeri i quajtur Charlie Miller zbuloi nje BUG/biruc ne SMS aplikacionin e sistemit 3.0 dhe e raportoi tek APPLE. Nepermjet asaj biruce hackeret , vetem me nje SMS , me disa KODE ne te , do te mund te kontrollonin krejt iPhonin tuaj.

Lajmi ishte alarmant pasi qe Charli Miller ua tregoi ate bug poashtu edhe 400 hackereve te tjere.

Sistemi 3.0.1 e permireson ate biruce , duke ju dhene juve siguri ne gjerat private ne iPhone...

---------

Si te Jailbrak-ojme iphonin.

Se pari shkarkoni sistemin 3.0 (jo 3.0.1 por te vjetrin 3.0) nga ketu

Pastaj bejeni update iphonin tuaj ne 3.0.1 , si te doni , nga iTunes , apo me .ipsw filin nga ketu

Pastaj shkarkoni redsn0w 0.8 ketu-windows , ketu-MAC

Pasi qe keni bere update ne 3.0.1 , hapeni redsn0w, dhe zgjidhni 3.0 (jo 3.0.1) , si ne foto:

Ky imazh është zvogluar, për ta parë imazhin me dimenzione origjinale kliko këtu.


, instaloni Cydia :Dhe bejeni JAILBREAK...

-----------------------
Si te bejme unlock iPhonin tuaj:

1. Mbasi qe e keni bere Jailbreak , hapeni Cydia.

2. Shtojeni repo666.ultrasn0w.com tek SOURCES.

3. Instalo ultrasn0w , dhe be REBOOT/ristartim.


Verejtje: Ne qofte se gjate JAILBREAK-imit , ju bllokohet iphoni juajj ne : Waiting for reboot , hiqeni kabllin nga USB dhe futeni perseri.

INFO-ja e marre nga Quick PWN
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
iPhone 3.0.1 update - Jailbreak & unlock
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» {20100909 Update} Regulament
» [15022011/ Update] Inscrieri translatori

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: