MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te ripojme nje DVD film ne Cd

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

PostSubject: Si te ripojme nje DVD film ne Cd   Wed Oct 28, 2009 5:59 am

Kjo eshte nje nga shume menyrat per te kthyer nje DVD film ne nje Film 700MB ne format Avi per Cd

Duhet te keni programin Auto Gordian qe mund ta gjeni tek softpedia.com (eshte trial por rendesi ka qe kryen pune)
dhe Klcodec Pack i cili eshte nje program qe permban codec te ndryshem nder te cilet edhe Xvid dhe DivX
Pasi i shkarkojme dhe i instalojme keto programe shkojme dhe hapim AutoGordian
Tani ne pjesen epare kemi vendin nga i cili duam te marrim filmin psh nga DVD
Poshte kemi per te zgjedhur vendin se ku duam te ruajme filmin qe po ripojme
Me pas kemi edhe se sa e duam madhesine e filmit (Une e zgjodha 700Mb, ju mund te zgjidhni sa te doni)
Keni edhe nje katror qe ka titrat e filmit. Nese duam qe filmin ta ripojme me titra veme nje tik tek ai katror.
Tani i japim ADD JOB butoni ne fund te dritares dhe i japim Start , presim sa mbaron procesi
Shohim qe filmi del 700 Mb ne format XviD dhe me nje kualitet shume te mire.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Si te ripojme nje DVD film ne Cd
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cop and Badman (Liccle Film Dvdrip)
» The Pussi-fication of horror film
» Koji ste film poslednji gledali?
» Vertigo (not the movie)
» The Car (1977)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: