MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Hape 1Studio Tenden

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Hape 1Studio Tenden Empty
PostSubject: Hape 1Studio Tenden   Hape 1Studio Tenden I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:56 am

1.Start/Run Dhe Shenojm Kete: iexpress.exe
2.Create New Self Extraction Directive Files Dhe Klikojm Next
3.Extrative Files And Run Instalation Command Dhe Klikojm Next
4.Na Del Package Title E Shenojm Emrin E Programit Dhe Klikojm Next
5.Ku Eshte No Prompt Him Prompt User With Dhe Shenojm Mesazhin Qfar Te Duash Dhe Him Next Kjo Eshte Ne Fillim Kur Ta
Hapim Setapin Te Del Mesazhi Qfare E Ke Shkru.
6.Do Not Display Licencse Dhe Him Next
7.Him ADD Dhe Qesim Setapin E Programit Cilin Don Me Editu Dhe Klikojm Next.
8.Ku Shkruan Install Program Hin Ne Ate Shigjeten Dhe E Zgjedhni Qfar Programi Eshte Dhe Him Next.
9.Ku Eshte Defualt (recommendet) Hin Maximized Dhe Hin Next.
10.Finished Message Eshte Mesazhi Cilin Don Me Ja Lon Ne Fund Kur Te Kryhet Instalimi Hin Display Message Dhe Sheno
Mesazhin Cilin Do Ti Dhe Hin Next.
11.Hin Broswe Dhe Bone Save Dhe Qite Ne Desktop Ose Diku Tjeter Dhe Hin Next.
12.Shkon NO RESTART Dhe Hin Next.
13.Him Next Dhe Next Prap Dhe Na Hapet Nje Command Prompt Dhe Presim Derisa Te Heket Mos E Hekni Ju Leni Deri Sa
Te Heket Vet Nuk Vanon Shum Per 1 Miunt Heket Dhe Kur Heket Him Finish.
14.Dhe Tani Ta Qet Setapin Ku E Ke Rujt Dhe Hin Ne Setap Dhe E Shef Se Si E Ke Ndryshuar.


Funksionon 1000%
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Hape 1Studio Tenden
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: