MC RzA

Welcome/Mir Se Vini !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Fut video në artikullin tënd! [WordPress]

Go down 
AuthorMessage
MC RzA
Admin


Posts : 181
Join date : 2009-10-27

Fut video në artikullin tënd! [WordPress] Empty
PostSubject: Fut video në artikullin tënd! [WordPress]   Fut video në artikullin tënd! [WordPress] I_icon_minitimeWed Oct 28, 2009 5:53 am

Tash do te mesojme se si te fusim video ne artikullin tuaj ne WordPress. Shume nga ju kur krijoni nje blog te WordPress e keni paksa veshtire sepse ende nuk jeni familjizuar me te, por kjo do te zgjase shume pak sepse WordPress eshte jashtzakonisht i lehte per tu mesuar.

Per te futur video ne artikullin tuaj nuk eshte veshtire vetem duhet ndjekur ca procedura te thjeshta dhe cdo gje do te shkoje per mrekulli.

Se pari kycemi ne panelin tone te administrimit (ne wordpress) pastaj shkojm tek Posts – Add New per te shkruar nje artikull te ri. Do te shohesh vetem nje rresht me ikona, ne te cilat nuk gjendet askund ndonje ikon per te vendour video ne artikull por kjo nuk do te thot se nuk ekziston fare. Shkoni tek ikona e fundit dhe kliko mbi te dhe do e shfaqet edhe nje rresht i ri i ikonave te cilat kane qene te fshehura (hide).Dhe tash do te shohim se na eshte shtuar nje rresht i ri me ikona ne te cilat gjendet edhe ikona e cila mundeson te vendosni video te youtubes aty. Ehh po ta dini ju se cka kam hequr une per ta gjetur kete button dhe kur e kam marr vesh se e kisha tere kohen para hundes u nxeha me te vertet shume me veten.

Tash tek ikona e selektuar klikoni per te vendosur nje video ne artikullin tende dhe ndiqni udhezimet qe gjenden ne foto.Pasi te klikoni aty, do te hapet nje faqe tjeter e re sikurse ne foto ku ju duhet te mbushni hapesirat e nevojshme. Tek File/URL ju vendosni linkun e videos jo Embed Code ex. https://www.youtube.com/watch?v=j6Nch3-4QBc.Ne fund kliko Insert dhe me kaq perfundon edhe procedura e vendosjes se nje video ne artikullin tende. Kjo vlene vetem per WordPress natyrisht.
Back to top Go down
View user profile http://mc-rza.forumotion.com
 
Fut video në artikullin tënd! [WordPress]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [DVDRip] Girls Aloud Ten: The Hits Tour

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MC RzA :: Mësime/Tutorials-
Jump to: